Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia
Andropauza

Andropauza

Andropauza nazywana inaczej przekwitaniem u mężczyzn spowodowana jest postępującą niewydolnością hormonalną jąder. Zmiany zachodzące w wyniku andropauzy objawiają się zazwyczaj poważnymi problemami zdrowotnymi oraz pogorszeniem się jakości życia. Liczba mężczyzn zmagających się z andropauzą jest coraz liczniejsza. Spowodowane jest to tym, że w pewnym wieku u mężczyzny pojawiają się zaburzenia związane z niedoborem męskich hormonów - androgenów.  LOH (ang. late-onset hypogonadism), czyli andropauza wynika głównie ze spadku testosteronu. Testosteron odpowiada za libido, sprawność seksualną, stan fizyczny jak i psychiczny mężczyzn. U mężczyzn po 25. roku życia poziom testosteronu zaczyna stopniowo spadać, co u części mężczyzn prowadzi do wystąpienia andropauzy. Spadek poziomu testosteronu mogą też przyśpieszyć niektóre przewlekłe choroby, na przykład cukrzyca.

W związku ze spadkiem testosteronu podczas andropauzy mężczyźni często zmagają się z dotkliwym problemem - zaburzeniem erekcji. Inne objawy andropauzy to zaburzenia w oddawaniu moczu, łysienie, spadek masy mięśniowej, tycie, zmęczenie oraz problemy z pamięcią.

Niedobory wyżej wymienionych hormonów prowadzą do licznych zaburzeń metabolicznych  usposabiających do rozwoju wielu chorób takich jak: miażdżyca naczyń krwionośnych (jedna z głównych przyczyn nadumieralności mężczyzn po 45 roku życia), cukrzycy oraz innych zaburzeń.

Na przyspieszenie wystąpienia objawów andropauzy ma wpływ palenie papierosów, nadużycie alkoholu, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, czy też otyłość.

Wyżej wymienione objawy andropauzy oraz procesy zachodzące w tym okresie w organizmie mężczyzny są nierozerwalnie związane ze starzeniem. Obecnie istnieją skuteczne metody pozwalające na rozpoznanie i bezpieczne wyrównanie niedoborów hormonalnych u mężczyzn. Wyrównanie niedoborów hormonalnych w organizmie mężczyzny prowadzi do zmniejszenia lub ustąpienia wielu powyżej opisanych objawów, poprawy jakości życia, a nawet wydłużenia życia.

Jeżeli mężczyzna zaobserwuje u siebie wyżej wymienione objawy powinien skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia zbyt niskiego poziomu testosteronu u pacjenta uzupełnia się go dzięki hormonalnej terapii zastępczej przy użyciu odpowiednich środków farmakologicznych zawierających testosteron. Obecnie środki te mogą być podawane w postaci tabletek, zastrzyków jak i plastrów.

Hormonalna terapia zastępcza to ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu dlatego niezwykle ważnym jest by pozostawać pod stałą opieką lekarza podczas trwania terapii hormonalnej. Opieka lekarza zapewni dobór odpowiednich leków oraz przestrzegania dawek. Zazwyczaj efekty zastępczej terapii hormonalnej widoczne są już po około trzech miesiącach.

 

Napisany przez www.medimedic.pl: 2017-11-20

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook