Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Andropauza
Andropauza

Andropauza

Andropauza nazywana inaczej przekwitaniem u mężczyzn to stopniowe upośledzenie czynności jąder w zakresie ich funkcji hormonalnej oraz reprodukcyjnej. Andropauza jest częścią procesu starzenia się organizmu mężczyzny, jednakże nie dotyka wszystkich mężczyzn. Najbardziej charakterystycznymi objawami andropauzy wywołanymi przez niedobór hormonów płciowych w organizmie są obniżenie popędu seksualnego, przejściowe lub trwałe zaburzenia potencji i zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego. Andropauzie towarzyszą często także objawy psychiczne, takie jak rozdrażnienie i ogólny spadek nastroju. W momencie wystąpienia andropauzy dochodzi do obniżenia się poziomu licznych hormonów w organizmie mężczyzny, a mianowicie spada poziom testosteronu, DHEA, hormonu wzrostu, melatoniny, estronu oraz estradiolu.

 

Wśród innych objawów andropauzy znajdują się łysienie, spadek masy mięśniowej i kostnej, tycie, wzrost zagrożenia chorobami naczyniowymi, zmęczenie, problemy ze snem oraz ogólne osłabienie organizmu. U mężczyzn po 25. roku życia poziom testosteronu zaczyna stopniowo spadać, co u części z nich prowadzi do wystąpienia andropauzy. W przeważającej części przypadków pierwsze objawy andropauzy pojawiają się po 50. roku życia, mogą natomiast wystąpić wcześniej. Zmiany w organizmie mężczyzny następują stosunkowo płynnie i w związku z tym stają się trudne do wychwycenia. Skóra w okresie andropauzy staje się cieńsza, natomiast owłosienie ulega rozrzedzeniu. W związku z andropauzą dochodzi także do przerostu prostaty, co może wywołać problemy z oddawaniem moczu.

 

 

Na przyspieszenie wystąpienia objawów andropauzy ma wpływ palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, niewłaściwa dieta, brak lub znikoma aktywność fizyczna, czy też otyłość. Ponadto, predyspozycja genetyczna i czynniki zewnętrzne takie jak toksyny z zanieczyszczonego środowiska mają wpływ na to jak szybko dojdzie do zmian indukujących powstanie andropauzy.

 

W przypadku zainteresowania wizytą w poradni andropauzy prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty. W naszej placówce w Gdańsku Wrzeszczu prowadzimy poradnię andropauzy, gdzie można poddać się kompleksowemu leczeniu. Hormonalna terapia zastępcza to ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu dlatego niezwykle ważnym jest, by pozostawać pod stałą opieką lekarza podczas trwania terapii hormonalnej. Opieka lekarza zapewni dobór odpowiednich leków oraz przestrzegania dawek. Zazwyczaj efekty zastępczej terapii hormonalnej widoczne są już po około trzech miesiącach.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook