Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Zabiegi jednego dnia
Cystoskopia

Cystoskopia

Badanie cystoskopii ma na celu diagnozowanie chorób i zaburzeń pracy układu moczowego. Przed podjęciem  decyzji o wykonaniu badania cystoskopii pacjent musi zgłosić się do lekarza urologa celem konsultacji. Z cystoskopii mogą Państwo skorzystać w naszej placówce medycznej, natomiast celem umówienia wizyty konsultacyjnej należy skontaktować się z rejestracją centrum medycznego. Wskazaniami do wykonania zabiegu są powtarzające się infekcje układu moczowego, krwiomocz (występowanie krwi w moczu), kamica pęcherza moczowego, zakażenia dróg moczowych wynikające z kamicy pęcherza, kiedy istnieje możliwość obecności ciał obcych w pęcherzu moczowym, występowanie przetoki pęcherza, wady wrodzone cewki moczowej, podejrzenie pourazowego uszkodzenia pęcherza moczowego, dysfunkcje układu moczowego związane z wadami rozwojowymi, podejrzenie nowotworu lub gruźlicy pęcherza moczowego oraz podejrzenie śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu cystoskopii są zwężenia cewki moczowej, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niedawno przebyty zawał serca.

 

Do cystoskopii nie są wymagane szczególne przygotowania, jednak każdy pacjent powinien dbać o higienę krocza oraz cewki moczowej. W przypadku osób cierpiących na przewlekłe infekcje dróg moczowych zalecane jest zażywanie leków antybakteryjnych przed cystoskopią. Przed badaniem należy opróżnić pęcherz. Czas badania trwa średnio do 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W przypadku wykonywania cystoskopii w znieczuleniu ogólnym pacjent musi być w tym dniu na czczo. Przebieg badania jest następujący: specjalista wprowadza cystoskop do cewki moczowej oraz wypełnia cewkę moczową i pęcherz solą fizjologiczną celem obserwacji. Cystoskop to urządzenie, które jest wyposażony w światłowodowy narząd optyczny pozwalający na dokładne obejrzenie i ocenienie stanu pęcherza moczowego, ujścia moczowodów i cewki moczowej.

 

Po zabiegu cystoskopii zaleca się pacjentom przyjmowanie zwiększonej ilości płynów oraz leków przeciwbakteryjnych. Przez jeden lub dwa dniu po wykonaniu cystoskopii pacjent może mieć objawy takie jak parcie na mocz, delikatny krwiomocz lub/i pieczenie cewki moczowej.

 

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook