Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Kardiolog
Echo serca

Echo serca

ECHO serca jest skrótem i potoczną nazwą badania z zakresu kardiologii, jakim jest echokardiografia serca. Echokardiografia serca to badanie należące do badań diagnostyki obrazowej. Wskazaniami do wykonania badania echokardiografii serca są zaburzenia pracy serca takie jak zaburzony rytm, szmery lub/i trudne do zidentyfikowania bóle w tej okolicy. Ponadto, wykonywanie tego badania zaleca się pacjentom cierpiącym na zapalenie mięśnia sercowego, chorobę niedokrwienną, zapalenie wsierdzia, chorobę zakrzepową lub u pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego.

W przypadku echokardiografii serca brak jest przeciwwskazań do wykonania badania ze względu na jego całkowite bezpieczeństwo. W naszych placówkach medycznych można umówić się na wizytę kardiologiczną i wykonanie badania echokardiografii serca po uprzednim kontakcie z rejestracją celem umówienia wizyty. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania, natomiast w przypadku pacjentów posiadających wyniki z poprzednich badań echokardiografii serca prosimy o zabranie ich na wizytę u kardiologa. Badanie echokardiografii serca trwa średnio od 15 do 30 minut i jest badaniem nieinwazyjnym. Wyniki badania mogą być w formie wydruku lub w formie wideo jako zapis na płycie.

Przebieg badania jest stosunkowo krótki i nieskomplikowany. Na początku lekarz specjalista poprosi pacjenta o rozebranie się od pasa w górę oraz położenie się na kozetce na plecach lub na boku. W następnej kolejności lekarz specjalista nałoży na skórę klatki piersiowej pacjenta specjalny żel umożliwiający prawidłowe przeprowadzenie badania echokardiografii serca. Dzięki nałożeniu żelu we właściwym miejscu możliwe będzie prawidłowe przemieszczanie się głowicy aparatu ultrasonograficznego oraz poprawienie się jakości obrazu USG. W tym badaniu wykorzystywane są fale dźwiękowe, które wnikają w głąb organizmu pacjenta i odbijają się od napotkanych w nim  narządów i tkanek. Badanie pozwala lekarzowi specjaliście na uzyskanie obrazu serca pacjenta w różnych płaszczyznach. W trakcie badania obraz serca wyświetlany jest na monitorze w czasie rzeczywistym.

 

Do podstawowych parametrów ocenianych za pomocą badania echokardiografii serca należą położenie serca, proporcje i wymiary jam serca, ocena funkcji skurczowej lewej komory, budowa zastawek oraz przepływy, nieprawidłowe połączenia między jamami serca i osierdzie. Echokardiogram może być niezwykle pomocny w wykryciu wrodzonych wad serca,  niewydolności serca, uszkodzeń spowodowanych przez zawał mięśnia sercowego, kardiomiopatii i zapalenia wsierdzia.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook