Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Zabiegi jednego dnia
Flebologia

Flebologia

Flebologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem chorób żył. Lekarz specjalista zajmujący się tym działem medycyny określany jest mianem flebologa. Flebologia zajmuje się między innymi chorobami takimi jak żylaki kończyn, owrzodzenie żylne goleni, zakrzepica żylna, zespół pozakrzepowy i hemoroidy. Przewlekła niewydolność żylna jest problemem, który dotyka kobiety i mężczyzn niezwykle często. Choroby żył wykrywane są u kobiet nieznacznie częściej niż u mężczyzn. Mianem objawów wskazujących na przewlekłą niewydolność żylną należy wskazać dolegliwości bólowe nóg, uczucie „ciężkich nóg” nadchodzące szczególnie pod koniec dnia i nocne kurcze łydek. Ponadto, widocznymi objawami przewlekłej niewydolności żylnej są niewielkie zmiany mające postać pajączków żylnych lub żyłek siatkowatych.

 

W dziedzinie flebologii w diagnostyce schorzeń wykorzystuje się wywiad przeprowadzony przez lekarza specjalistę, badanie podczas wizyty oraz wykorzystuje się badanie dopplerowskie wykonywane za pomocą aparatu USG. Dzięki wyjątkowej dokładności badanie USG Dopplera pozwala na wczesne wykrycie schorzeń żył i tętnic celem podjęcia leczenia w jak najkrótszym czasie. W naszych placówkach medycznych specjaliści wykonują badania USG Doppler, skleroterapię, leczenie żylaków kończyn dolnych systemem Veinoff i systemem Venex. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu leczenia żył pacjent/ka musi zgłosić się do lekarza specjalisty celem konsultacji i dokładnego omówienia wybranej metody leczenia. Tego typu zabiegi leczenia żył wykonywane są w naszych placówkach medycznych przez lekarzy specjalistów i wykwalifikowaną kadrę medyczną. W przypadku zainteresowania zabiegiem prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty.

 

Skleroterapia jest jedną z metod leczenia pajączków oraz małych żylaków. Skleroterapia polega na wstrzyknięciu do wnętrza żyły specjalnego preparatu przy wykorzystaniu cienkiej igły. Dzięki wstrzykniętemu preparatowi dochodzi do zamknięcia naczynia, natomiast krew wybiera inną drogę przepływu prowadzącą przez zdrowe naczynia. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, ponieważ jest prawie bezbolesny i czas jego trwania wynosi średnio od 20 do 50 minut. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania skleroterapii są między innymi zakrzepica naczyń żylnych, ciąża, znana wcześniej alergia na środki obliterujące i miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych. Natomiast do względnych przeciwwskazań należy cukrzyca, obrzęki goleni, astma oskrzelowa i trombofilia.

Leczenie żylaków kończyn dolnych systemem Veinoff to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwający od pół godziny do godziny. Zabieg polega na klejeniu żył z wykorzystaniem specjalnego środka leczniczego, system Veinoff powstał do zamykania bardziej krętych oraz krótszych naczyń żylnych. Ta metoda leczenia stosowana jest w przypadku żył przeszywających, krętych żył nóg, żylaków okolic intymnych oraz żylaków atopowych. Przed przystąpieniem do leczenia kończyn dolnych systemem Veinoff niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który podczas wizyty omówi zastosowaną procedurę i dokładnie wyjaśni, jak przygotować się do zabiegu.

 

Leczenie żylaków kończyn dolnych systemem Venex to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwający średnio od 20 do 50 minut. System Venex jest nowoczesną metodą leczenia żylaków, która opiera się na wprowadzeniu do wnętrza nieprawidłowo działającej żyły specjalnego kleju tkankowego pod kontrolą USG. W trakcie trwania zabiegu dochodzi do sklejenia ścian nieprawidłowo działającego naczynia, a proces ten prowadzi do zwłóknienia, co pozwala na uniknięcie konieczności chirurgicznego usuwania. Przed przystąpieniem do leczenia kończyn dolnych systemem Venex niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który podczas wizyty omówi zastosowaną procedurę i dokładnie wyjaśni, jak przygotować się do zabiegu. Przeciwwskazaniami do leczenia żylaków kończyn dolnych systemem Venex są ostre zakrzepowe zapalenie żył głębokich, ostre stany zapalne skóry, niektóre choroby autoimmunologiczne, trombofilia oraz skórne odczyny alergiczne.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook