Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Kardiolog
Holter ciśnieniowy

Holter ciśnieniowy

Holter ciśnieniowy to sprzęt medyczny wykorzystywany do całodobowej rejestracji ciśnienia tętniczego. Do wykonania badania przy użyciu holtera ciśnieniowego nie trzeba się wcześniej przygotowywać, warto jednak założyć luźniejsze ubrania celem swobodnego ukrycia urządzenia. Przez cały czas trwania badania pacjent założony ma na jednym ramieniu mankiet do pomiaru ciśnienia tętniczego, który stale podłączony jest do aparatu rejestrującego przebieg badania. Pomiar ciśnienia tętniczego podczas badania wykonywany jest w dzień co 20 minut, natomiast w nocy co 30 minut. Bardzo ważne jest, żeby w trakcie badania pacjent swobodnie wykonywał swoje codziennie czynności, jakimi jest sen, spożywanie posiłków, aktywność fizyczna i pozostałe celem uzyskania pomiarów odzwierciedlających faktyczny stan rzeczy. W dniu badania należy pamiętać o zażyciu wszystkich leków, jakie pacjent przyjmuje na stałe. 

Wskazaniami do wykonania badania są podejrzenia nadciśnienia tętniczego, możliwość wystąpienia dużych różnic w wartości ciśnienia tętniczego mierzonego w domu pacjenta i w gabinecie lekarskim podczas wizyty oraz jeśli istnieje podejrzenie odporności farmakologicznej leczenia niewłaściwego ciśnienia tętniczego u pacjenta. Ponadto, zaleca się wykonanie tego badania w przypadku kobiet w ciąży, u których podejrzewa się nadciśnienie tętnicze. Brak jest przeciwwskazań do wykonania badania. Z badania wykonywanego przy użyciu holtera ciśnieniowego można skorzystać w naszych placówkach medycznych. W przypadku zainteresowania badaniem prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia się na badanie.

W trakcie badania, kiedy pacjent ma założony holter ciśnieniowy należy stosować się do kilku prostych zasad. W trakcie badania pacjentowi nie wolno zdejmować i otwierać rejestratora, pociągać za przewody urządzenia, ponieważ może spowodować to przerwanie badania i błędny jego przebieg. Pacjentowi, który ma założony rejestrator (holter ciśnieniowy) nie wolno brać prysznica i się kąpać, ponieważ urządzenie nie jest wodoszczelne. Po upływie wyznaczonych 24 godzin pacjent zgłasza się do placówki celem zdjęcia holtera ciśnieniowego i następnie z aparatu zostają pozyskane dane, które poddawane są później interpretacji przez lekarza specjalistę.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook