Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia
Implant antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny jest jedną z licznych metod antykoncepcyjnych stosowanych obecnie w ginekologii. Ponadto implant antykoncepcyjny jest jedną spośród nowszych metod antykoncepcji hormonalnej. Implant antykoncepcyjny cechuje się obecnie najwyższą prawie 100 % skutecznością antykoncepcyjną, wyższą niż dwuskładnikowe tabletki hormonalne.

Mechanizm implantów antykoncepcyjnych różni się od innych środków antykoncepcji hormonalnej, ponieważ nie zawiera w sobie estrogenów. Implanty antykoncepcyjne zawierają tylko progesteron lub jego pochodną, dzięki czemu jest to idealna opcja dla kobiet, u których występują przeciwskazania do przyjmowania estrogenów.

Progesteron uwalniany jest dziennie w odpowiedniej dawce, zapewniając pełną skuteczność antykoncepcyjną przez okres 3 lat. Jest to długotrwała i skuteczna metoda antykoncepcyjna. Implanty antykoncepcyjne są o tyle wygodne, że ich działanie nie jest zaburzone podczas kuracji antybiotykowej, jak ma to często miejsce w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Dodatkowo implant antykoncepcyjny polecany jest kobietom, które zapominają o codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Sam implant nie jest widoczny po założeniu jednakże wyczuwalny poprzez dotyk.

Zabieg wszczepienia implantu antykoncepcyjnego pod skórę jest nieinwazyjny. Implant antykoncepcyjny jest to niewielkich rozmiarów pałeczka o długości 4 cm i szerokości 2 mm, którą wszczepia się pod skórę w górnej części ramienia.

Wszczepienie implantu rozpoczyna się od wykonania drobnego nacięcia na wewnętrznej powierzchni lewego ramienia. Trwa to od 5 do 10 minut i polega na wprowadzeniu w miejscu nacięcia małej kapsułki pod skórę. Implant wprowadza się za pomocą specjalnego aplikatora pod skórę wewnętrznej części ramienia w odległości 10 centymetrów od łokcia. Wszczepienie i usunięcie implantu następuje w znieczuleniu miejscowym. Po usunięciu implantu powrót do płodności jest szybki.

Działanie implantu antykoncepcyjnego przejawia się w postaci zahamowania owulacji, zahamowania cyklicznego dojrzewania endometrium - błony śluzowej macicy oraz stwarza nieprzepuszczalną barierę dla plemników.

Implant antykoncepcyjny „Implanon NXT” wykorzystywany również w naszej placówce działa w następujący sposób. Na początku hormon uwalniany jest z prędkością 67 µg na dobę, następnie wartość uwalnianego hormonu zmniejsza się po upływie roku do 40-50 µg na dobę, a po dwóch latach osiąga 30 µg na dobę.

W celu bliższego zapoznania się z metodą wszczepienia implantu antykoncepcyjnego serdecznie zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas materiału filmowego, w którym dr n. med. Piotr Kwieciński przeprowadza u pacjentki wszczepienie implantu antykoncepcyjnego. Aby obejrzeć materiał wystarczy wejść na naszą stronę www.medimedic.pl.

Napisany przez www.medimedic.pl: 2017-10-30

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook