Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia estetyczna
Labioplastyka

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego popularność stale wzrasta. Zabieg labioplastyki polega na korekcie warg sromowych mniejszych i większych. Zabieg skierowany jest do kobiet, które chcą zmiany rozmiaru lub/i kształtu warg sromowych. Wskazaniami do wykonania zabiegu labioplastyki są zaburzenia budowy warg sromowych, asymetria warg sromowych, dyskomfort wywołany przez podrażnienia i ból podczas aktywności fizycznej lub/i codziennej aktywności wynikający z defektu anatomicznego budowy warg sromowych. Przerost warg sromowych może być tylko częściowy lub całkowity oraz może występować po obu stronach lub wyłącznie jednostronnie. Ponadto, innymi przyczynami, które mogą wywoływać zmianę w wyglądzie warg sromowych, są zmiany poporodowe oraz nieuchronne procesy starzenia się dotykające każdej kobiety. W zależności od defektu warg sromowych dobierana jest jedna z kilku technik operacyjnych. Zabieg polega na zmniejszeniu warg sromowych poprzez usunięcie nadmiaru skóry, przy jednoczesnym wymodelowaniu ich kształtu.

 

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu labioplastyki pacjentka musi zgłosić się do ginekologa celem konsultacji. Zabieg labioplastyki wykonywany jest w naszych placówkach medycznych przez dr n. med. Piotra Kwiecińskiego i wykwalifikowaną kadrę medyczną. W przypadku zainteresowania zabiegiem prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty konsultacyjnej. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są zaburzenia krzepnięcia krwi, miesiączka, infekcje oraz zakażenia okolic intymnych, niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych, ciąża, karmienie piersią.

 

Zabieg labioplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i czas jego trwania wynosi średnio od 30 do 90 minut. Do 24 godzin po wykonanym zabiegu zaleca się pacjentkom zastosowanie okładu z lodu celem uniknięcia lub ograniczenia opuchlizny w okolicy zabiegowej. Po zabiegu zaleca się pacjentkom abstynencję seksualną i unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez 4 do 6 tygodni. Po czasie od 4 do 6 tygodni przewiduje się powrót do pełnej aktywności fizycznej i seksualnej.

 

Po wykonanym zabiegu labioplastyki można spodziewać się następujących efektów: asymetria warg sromowych zostanie skorygowana, poprawie ulegnie wygląd warg sromowych, dzięki widocznym efektom poprawi się komfort psychiczny pacjentki. W związku z wymienionymi wyżej efektami, jakie przynosi zabieg labioplastyki pacjentki mogą odczuwać poprawę jakości życia seksualnego.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook