Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Medycyna estetyczna
Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

 

Wypadanie włosów jest procesem naturalnym w przypadku, gdy ilość wypadających włosów nie wykracza poza normę, która oscyluje od kilkudziesięciu do stu włosów na dzień. Utrata większej ilości włosów z czasem jest widoczna i w wielu przypadkach jest przyczyną dyskomfortu, a co za tym idzie obniżonego poczucia własnej wartości. Przyczyn powodujących łysienie może być bardzo wiele i jest to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Najczęstszą przyczyną łysienia u obu płaci jest łysienie androgenne, czyli łysienie spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Łysienie androgenne stopniowo prowadzi do przerzedzenia włosów oraz zmniejszenia ich grubości szczególnie w okolicach czoła, skroni oraz ciemienia. Wyróżnia się również łysienie plackowate charakteryzujące się przejściowym lub trwałym występowaniem ognisk łysienia. Wśród innych istotnych przyczyn łysienia wyróżnia się zaburzenia odżywiania i stosowanie różnorodnych restrykcyjnych diet, które bardzo często są początkiem dla procesu łysienia. Do pozostałych przyczyn łysienia zalicza się stres, wahania hormonalne, przyjmowanie różnych leków, anemię, cukrzycę oraz choroby tarczycy.

 

Leczenie osoczem bogatopłytkowym jest idealnym rozwiązaniem problemu łysienia. Ten rodzaj leczenia jest skierowany przede wszystkim do osób zmagających się z łysieniem, nadmiernym wypadaniem włosów wywołanym przez stres i/lub karmienie piersią. Ponadto, leczenie osoczem bogatopłytkowym poleca się osobom z włosami osłabionymi w wyniku różnych zabiegów fryzjerskich i osobom, u których leczenie łysienia innymi metodami nie przyniosło zadowalających rezultatów.

 

Ta metoda leczenia łysienia jest świetnym rozwiązaniem z wielu powodów. Po pierwsze osocze bogatopłytkowe stosowane w tej metodzie leczenia otrzymuje się z krwi pobranej od pacjenta. Pobrana krew przygotowywana jest w specjalny sposób (odwirowana przy użyciu wirówki medycznej) celem otrzymania preparatu najwyższej skuteczności, czyli osocza bogatopłytkowego o bardzo wysokiej koncentracji płytek krwi. Następnie osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w poszczególne miejsca, które mają zostać poddane terapii. Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem małoinwazyjnym i nie wymaga znieczulenia. Czas trwania zabiegu nie przekracza jednej godziny. Z zabiegu leczenia osoczem bogatopłytkowym skorzystać można we wszystkich naszych placówkach medi-medic.

Pierwsze efekty leczenia łysienia osoczem bogatopłytkowym widoczne są już w kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym ma wpływ na porost włosów i jednocześnie wzmacnia ich strukturę. Po zabiegu włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. Ponadto, pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Następnie wypadanie włosów stopniowo ulega zmniejszeniu się. W celu uzyskania satysfakcjonującego efektu zabieg musi zostać powtórzony kilkukrotnie w odstępach 6 tygodniowych.

 

Napisany przez www.medimedic.pl: 2019-10-01

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk Wrzeszcz

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk Wrzeszcz, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 17.00