Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna w ostatnich latach jest prężnie rozwijającą się gałęzią medycyny. Dzięki zastosowaniu zabiegów o niewielkiej inwazyjności i dużym bezpieczeństwie, pozwala na zredukowanie oznak starzenia i utrzymanie skóry w pięknej kondycji. Zabiegi w naszym centrum medycznym są przeprowadzane przez wykwalifikowanego lekarza, specjalistę medycyny estetycznej. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy krótki przegląd najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, z których także będzie można skorzystać w naszej placówce.

Osocze bogatopłytkowe - Jest to koncentrat płytek krwi w małej objętości osocza. Powstaje poprzez odwirowanie pełnej krwi pacjenta pobranej przed zabiegiem. Pozbawione jest czerwonych krwinek i leukocytów, a jednocześnie bardzo bogate w płytki krwi i różne czynniki wzrostu odpowiadające za regenerujące właściwości osocza bogatopłytkowego. Dzięki właściwościom stymulującym regenerację tkanek stosuje się je m.in. w ortopedii, chirurgii, oraz coraz częściej w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte do skóry poprawia jej wygląd, elastyczność i wygładza zmarszczki. Może być ono zastosowane w różnych okolicach ciała takich jak: twarz (policzki, powieki, czoło, podbródek, usta, fałdy nosowo-wargowe), szyja, dekolt, dłonie. Ponadto podanie osocza sprzyja wzrostowi gęstości włosów, przyspiesza gojenie ran, oraz poprawia wygląd blizn powstałych np. w wyniku trądziku. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi samego pacjenta, a więc nie ma ryzyka wystąpienia takich działań niepożądanych jak alergia, czy zakażenie. Do optymalnego efektu niezbędne jest kilkukrotne zastosowanie osocza. Główne przeciwwskazania do zabiegu to choroby krwi, nowotwory, ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. kwas acetylosalicylowy.

Lipoliza iniekcyjna - Jest to zabieg pozwalający na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w szybki, wygodny i efektywny sposób. Polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji opartej na fosfatydylocholinie do tkanki tłuszczowej. Powoduje to rozpuszczenie komórek tkanki tłuszczowej i zmniejszenie jej objętości w miejscu poddanym zabiegowi. Zabieg jest przeznaczony dla osób z normalną wagą, albo niewielką nadwagą, chcących pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej z poszczególnych miejsc np. podbródka, pośladków, ud, brzucha, okolicy pach. Są to okolice, z których ciężko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, mimo stosowanie diety i aktywności fizycznej. W przypadku osób otyłych z uogólnionym nadmiarem tkanki tłuszczowej zabieg będzie nieskuteczny. Do osiągnięcia optymalnego efektu zwykle potrzebne jest kilka zabiegów. Procedura lipolizy iniekcyjnej jest uznawana za bezpieczną. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i bolesność w miejscu iniekcji, dolegliwości te są jednak przejściowe i zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Do głównych przeciwwskazań zaliczamy: ciążę i okres laktacji, ciężkie choroby nerek i wątroby, cukrzyca, padaczka, niektóre choroby tarczycy, zaburzenia krzepnięcia krwi, leczenie preparatami rozrzedzającymi krew.

Toksyna botulinowa (botox) - Toksyna botulinowa należy do najsilniejszych trucizn znanych człowiekowi. Dzięki swojemu specyficznemu działaniu polegającemu na uniemożliwieniu skurczu mięśni, znalazła zastosowanie w medycynie, w której jest z powodzeniem wykorzystywana od wielu lat. W zabiegach medycyny estetycznej są stosowane niewielkie, ściśle dobrane do pacjenta dawki toksyny, co zapewnia ich bezpieczeństwo i skuteczność. Głównym zastosowaniem botoksu w medycynie estetycznej jest wygładzanie zmarszczek na twarzy i szyi. Działa również skutecznie w problemie nadpotliwości, kiedy jest zastosowany miejscowo w okolicy pach, dłoni lub stóp. Nadpotliwość jest częstym problemem, trudnym do rozwiązania innymi metodami. Zastosowanie toksyny botulinowej w tym przypadku przynosi bardzo dobre rezultaty. Działanie botoksu utrzymuje się zwykle do pół roku, po czym należy zabieg powtórzyć.

Nici liftingujące - Jest to zabieg polegający na implantacji do skóry (głównie twarzy i dekoltu) specjalnych, rozpuszczalnych nici. Ich podstawowym zadaniem jest poprawa wyglądu i napięcia wiotkiej, pomarszczonej, pozbawionej jędrności skóry. Drugą - równie ważną rolą nici jest stymulacja przez nie produkcji kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowego napięcia skóry, sprawia że zmarszczki zanikają, a skóra staje się gładsza i lepiej odżywiona. Sam zabieg implantacji trwa około godziny, jest bezbolesny i nie pozostawia śladów w postaci obrzęków czy siniaków. Nie ma też skutków ubocznych, a efekt jest długotrwały. Nici można zacząć stosować już od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry.

Peeling medyczny - Jest to procedura polegająca na intensywnym, dogłębnym złuszczeniu powierzchownej warstwy skóry, czyli naskórka. Do tego celu używa się różnego rodzaju substancji np. kwasu trójchlorooctowego, migdałowego, czy salicylowego. Wykonanie zabiegu poprawia wygląd skóry, oczyszcza ją, wygładza nierówności, zmniejsza widoczność blizn. Szczególnie polecany jest osobom z przebarwieniami na skórze i bliznami po trądziku. Doskonale sprawdza się również jako profilaktyka starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Mezoterapia - Jest to zabieg polegający na bezpośrednim podaniu do skóry specjalnych substancji o charakterze leczniczym, odżywczym lub mającym właściwości regeneracyjne. Nakłucia wykonywana sa przy użyciu bardzo cienkich igieł, a sam zabieg przypomina akupunkturę. Do najczęstszych sytuacji, w których wykonuje się procedurę należą starzenie się skóry, utrata jędrności (tzw. cellulit) oraz profilaktyka i leczenie łysienia.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - Jest to zabieg polegający na podaniu do skóry iniekcji z kwasem hialuronowym, który jest naturalnym składnikiem nadającym skórze gładkość i sprężystaość. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega znacznemu zmniejszeniu, co powoduje powstawanie zmarszczek. Iniekcje mają na celu wypełnienie bruzd oraz poprawę wyglądu skóry. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i niebolesny.

Usuwanie zmian skórnych i przebarwień – Wraz z wiekiem na naszej skórze często pojawiają się przebarwienia i inne zmiany skórne. Często są one również pozostałością po nadmiernym opalaniu lub przebytym trądziku o dużym nasileniu. Również i w tym przypadku możemy skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, która w prosty i szybki sposób pomoże pozbyć nam się niechcianych zmian. Przykładem może być zastosowanie specjalnego lasera stosowanego do usuwania przebarwień.

Od kwietnia tego roku w naszym Centrum Medycznym przyjmować będzie specjalista medycyny estetycznej. Warto skorzystać z wizyty, aby przekonać się w jakim stanie jest nasza skóra oraz co możemy zrobić, aby pomóc ją zregenerować. Specjalista odpowie na każde pytanie i pomoże dobrać odpowiednie dla każdego z Państwa zabiegi.

Napisany przez www.medimedic.pl: 2018-03-29

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 17.00