Ginekologia estetyczna - efekty

Oferta

shutterstock_520979968
Otwórz menu Menu

Badania laboratoryjne

Badania USG dzieci i dorosłych

Bary kroplówkowe

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Ginekologia estetyczna

Medycyna estetyczna

Nasi specjaliści

Nasi specjaliści oddział w Gdańsku

Nowoczesne zabiegi ortopedii

Rehabilitacja po COVID-19, Fizjoterapia

Strefa spa

Usługi pielęgniarskie i profilaktyka

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi jednego dnia
Mini liposukcja

Mini liposukcja

Liposukcja czyli odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiernej ilości komórek tłuszczowych z wybranych okolic ciała oraz daje możliwość modelowania sylwetki. Nasza oferta dotyczy kobiet i mężczyzn powyżej 18 roku życia TYLKO brzucha pośrodkowo i bocznie ( tak zwane boczki ) z dodatkową opcją liposukcji wzgórka łonowego który jest również rezerwą tkanki tłusczowej ( dodatkowa dopłata ) Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG

Należy podkreślić że liposukcja jest jedyną możliwością trwałego usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych z wybranej okolicy ciała

 

W naszym CENTRUM MEDYCZNYM stosujemy metodę Body Jet / Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.polegającą na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest wprowadzany do organizmu za pomocą kaniuli.

Przewagą tej metody nad innymi jest jej małoinwazyjność, bezbolesność, a także mniejsze ryzyko wystąpienia typowych skutków ubocznych – obrzęków oraz krwiaków. Efekty widoczne są w zasadzie tuż po wykonaniu zabiegu. Zabieg jest wykonywany w stopniu ograniczonym do 400-500ml tkanki tłuszczowej i nie jest konieczna operacja plastyczna polegająca na usuwaniu nawisów skóry. Zabieg można wykonywać ponownie redukując coraz wiekszą ilość tkanki tłuszczowej W trakcie zabiegu pacjent jest cały czas świadomy. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG.


Z uzyskanej tkanki tłusczowej można wyizolować komórki macierzyste i transferować w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym w inne partie ciała celem ich modelowania (np. piersi, twarz, dłonie pośladki, ) - opcja dodatkowa nie obejmuje podstawowej oferty.

 

Należy tu zaznaczyć, że odsysanie tkanki tłuszczowej nie jest sposobem na odchudzanie i po zabiegu należy unikać wahań wagi ciała, prawidłowo się odżywiać i utrzymywać regularną aktywność fizyczną.

 

Czas trwania:

Od 60 do 90 minut

Po zabiegu pacjenci nie wymagają hospitalizacji

 

Znieczulenie:

Znieczulenie miejscowe lub ogólne

 

Zalecenia po zabiegu:

Powrót do pełnej aktywności fizycznej możliwy jest już po siedmiu dniach. Po zabiegu konieczna jest ograniczona kompresjoterapia kamizelka bądź specjalny plastro bandaż elastyczny który stosujemy przez 7 dni. W dniu następnym można w pełni wykonywać codzienne czynności życiowe z wyłączeniem ćwiczeń fizycznych lub cięzkiej pracy fizycznej.

 

Rodzaje liposukcji:

Istnieje kilka metod, które z powodzeniem stosuje się podczas zabiegów. Każda z nich polega na umieszczeniu w małych nacięciach skóry metalowych rurek, którymi odsysa się tkankę tłuszczową. Różnice polegają jedynie na sposobie rozbicia jej. W technice nasiękowej (Tumescent oraz Wal), tkankę tłuszczową infiltruje się za pomocą roztworów zawierających m.in. adrenalinę i środki przeciwbólowe, dzięki czemu zmniejsza się zasinienie po zabiegu. W metodzie ultradźwiękowej tkankę tłuszczową rozbija się za pomocą ultradźwięków, a w laserowej wykorzystuje się do tego energię lasera. W technice wibracyjnej do usuwania tkanki tłuszczowej używa się specjalnych, wibracyjnych kaniul.

 

Efekty:

Na efekt zabiegu wpływa również stosowana dieta i aktywność fizyczna, ponieważ liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie sposobem na modelowanie sylwetki. Po zakończeniu procesu gojenia blizny po zabiegu stają się niewidoczne, z uwagi na ich lokalizację oraz małe rozmiary – rzędu kilku milimetrów. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób młodych, z elastyczną skórą. Obserwuje się również poprawę wyglądu skóry – zzmniejsza sie cellulit. Zabieg liposukcji jest trwały, to znaczy, że tkanka tłuszczowa nie odkłada się w miejscach, z których została usunięta, nawet jeśli pacjent przybierze na wadze.

 

 

Badania laboratoryjne potrzebne do kwalifikacji do zabiegu:

 • Morfologia krwi
 • Układ krzepnięcia krwi ( APTT, INR, PT )
 • Elektrolity ( Na+, K+)
 • Glikiemia
 • ALAT, AspAt
 • Kreatynina
 • Mocznik
 • W razie chorób tarczycy hormony : ○TSH ○fT4
 • HbsAg
 • Anty-Hbs
 • Anty-HCV

 

Informacje dodatkowe:

Liposukcja to opcja dla osób, które nie akceptują swojego wyglądu, a nie mogą go zmienić w inny sposób. Dzięki temu zabiegowi można usunąć szpecące wybrzuszenia i nieregularności sylwetki, w tym "boczki" i podwójny podbródek.

 

Z kolei liposukcja nie jest wskazana dla osób, które:

 • traktują ją jako środek zastępczy dla ćwiczeń i diety w przypadku ogólnej otyłości
 • za pomocą odsysania tłuszczu chcą pozbyć się cellulitu
 • chcą usunąć tłuszcz z piersi (liposukcja nie jest tu wskazana, gdyż piersi są miejscem, gdzie często pojawiają się zmiany nowotworowe)

 

Zgoda na zabieg mini liposukcji

 

Zalecenia po zabiegu mini liposukcji

 

Cennik

Zobacz Cennik

Zespół

Poznaj Zespół

Vadamecum

Czytaj więcej

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk Wrzeszcz

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk Wrzeszcz, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 17.00