Ginekologia estetyczna - efekty

Oferta

shutterstock_520979968
Otwórz menu Menu

Medycyna estetyczna

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia w Gdańsku- Wrzeszczu

Ginekologia estetyczna

Rehabilitacja, Fizjoterapia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Work site massage-masaż w pracy

Bary kroplówkowe

Strefa spa

Zabiegi jednego dnia

Badania USG dzieci i dorosłych

Badania laboratoryjne

Nasi specjaliści

Nowoczesne zabiegi ortopedii

Zabiegi jednego dnia
Mini liposukcja

Mini liposukcja

Liposukcja czyli odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiernej ilości komórek tłuszczowych z wybranych okolic ciała oraz daje możliwość modelowania sylwetki. Nasza oferta dotyczy kobiet i mężczyzn powyżej 18 roku życia TYLKO brzucha pośrodkowo i bocznie ( tak zwane boczki ) z dodatkową opcją liposukcji wzgórka łonowego który jest również rezerwą tkanki tłusczowej ( dodatkowa dopłata ) Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG

Należy podkreślić że liposukcja jest jedyną możliwością trwałego usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych z wybranej okolicy ciała

 

W naszym CENTRUM MEDYCZNYM stosujemy metodę Body Jet / Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.polegającą na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest wprowadzany do organizmu za pomocą kaniuli.

Przewagą tej metody nad innymi jest jej małoinwazyjność, bezbolesność, a także mniejsze ryzyko wystąpienia typowych skutków ubocznych – obrzęków oraz krwiaków. Efekty widoczne są w zasadzie tuż po wykonaniu zabiegu. Zabieg jest wykonywany w stopniu ograniczonym do 400-500ml tkanki tłuszczowej i nie jest konieczna operacja plastyczna polegająca na usuwaniu nawisów skóry. Zabieg można wykonywać ponownie redukując coraz wiekszą ilość tkanki tłuszczowej W trakcie zabiegu pacjent jest cały czas świadomy. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG.


Z uzyskanej tkanki tłusczowej można wyizolować komórki macierzyste i transferować w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym w inne partie ciała celem ich modelowania (np. piersi, twarz, dłonie pośladki, ) - opcja dodatkowa nie obejmuje podstawowej oferty.

 

Należy tu zaznaczyć, że odsysanie tkanki tłuszczowej nie jest sposobem na odchudzanie i po zabiegu należy unikać wahań wagi ciała, prawidłowo się odżywiać i utrzymywać regularną aktywność fizyczną.

 

Czas trwania:

Od 60 do 90 minut

Po zabiegu pacjenci nie wymagają hospitalizacji

 

Znieczulenie:

Znieczulenie miejscowe lub ogólne

 

Zalecenia po zabiegu:

Powrót do pełnej aktywności fizycznej możliwy jest już po siedmiu dniach. Po zabiegu konieczna jest ograniczona kompresjoterapia kamizelka bądź specjalny plastro bandaż elastyczny który stosujemy przez 7 dni. W dniu następnym można w pełni wykonywać codzienne czynności życiowe z wyłączeniem ćwiczeń fizycznych lub cięzkiej pracy fizycznej.

 

Rodzaje liposukcji:

Istnieje kilka metod, które z powodzeniem stosuje się podczas zabiegów. Każda z nich polega na umieszczeniu w małych nacięciach skóry metalowych rurek, którymi odsysa się tkankę tłuszczową. Różnice polegają jedynie na sposobie rozbicia jej. W technice nasiękowej (Tumescent oraz Wal), tkankę tłuszczową infiltruje się za pomocą roztworów zawierających m.in. adrenalinę i środki przeciwbólowe, dzięki czemu zmniejsza się zasinienie po zabiegu. W metodzie ultradźwiękowej tkankę tłuszczową rozbija się za pomocą ultradźwięków, a w laserowej wykorzystuje się do tego energię lasera. W technice wibracyjnej do usuwania tkanki tłuszczowej używa się specjalnych, wibracyjnych kaniul.

 

Efekty:

Na efekt zabiegu wpływa również stosowana dieta i aktywność fizyczna, ponieważ liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie sposobem na modelowanie sylwetki. Po zakończeniu procesu gojenia blizny po zabiegu stają się niewidoczne, z uwagi na ich lokalizację oraz małe rozmiary – rzędu kilku milimetrów. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób młodych, z elastyczną skórą. Obserwuje się również poprawę wyglądu skóry – zzmniejsza sie cellulit. Zabieg liposukcji jest trwały, to znaczy, że tkanka tłuszczowa nie odkłada się w miejscach, z których została usunięta, nawet jeśli pacjent przybierze na wadze.

 

 

Badania laboratoryjne potrzebne do kwalifikacji do zabiegu:

 • Morfologia krwi
 • Układ krzepnięcia krwi ( APTT, INR, PT )
 • Elektrolity ( Na+, K+)
 • Glikiemia
 • ALAT, AspAt
 • Kreatynina
 • Mocznik
 • W razie chorób tarczycy hormony : ○TSH ○fT4
 • HbsAg
 • Anty-Hbs
 • Anty-HCV

 

Informacje dodatkowe:

Liposukcja to opcja dla osób, które nie akceptują swojego wyglądu, a nie mogą go zmienić w inny sposób. Dzięki temu zabiegowi można usunąć szpecące wybrzuszenia i nieregularności sylwetki, w tym "boczki" i podwójny podbródek.

Z kolei liposukcja nie jest wskazana dla osób, które:

 • traktują ją jako środek zastępczy dla ćwiczeń i diety w przypadku ogólnej otyłości
 • za pomocą odsysania tłuszczu chcą pozbyć się cellulitu
 • chcą usunąć tłuszcz z piersi (liposukcja nie jest tu wskazana, gdyż piersi są miejscem, gdzie często pojawiają się zmiany nowotworowe)

 

 

Cennik

Zobacz Cennik

Zespół

Poznaj Zespół

Vadamecum

Czytaj więcej

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk Wrzeszcz

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk Wrzeszcz, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 15.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00