Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Proktologia
Proktolog

Proktolog

Proktolog to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób powstających w ostatnim odcinku przewodu pokarmowego, czyli w jelicie grubym, odbytnicy, kanale odbytu oraz w odbycie. Najbardziej charakterystycznymi schorzeniami, jakie leczy proktolog to choroby zapalne, choroby nowotworowe jelita grubego oraz odbytu u mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Objawy chorób jelita grubego, odbytnicy i odbytu charakteryzują się tym, że w przeważającej części przypadków są niezwykle uciążliwe, długotrwałe oraz mają charakter nawracający. Objawami, przy których zaleca się zgłoszenie do proktologa, są przewlekłe zaparcia lub biegunki, krew lub śluz w stolcu, bolesne wypróżnianie się, chroniczne uczucie wzdęcia, problemy z gazami, uczucie niepełnego wypróżnienia, ból w okolicy odbytu, uczucie pieczenia oraz świądu w okolicach odbytu. W przypadku zaobserwowania wyżej wymienionych objawów należy jak najszybciej zgłosić się do proktologa.

Do schorzeń proktologicznych o źródle zapalnym należą ropne wycieki z odbytnicy, ropnie płytkie oraz głębokie, choroba hemoroidalna (znana potocznie jako hemoroidy), zmiany ropne (sączące się) w okolicy odbytu, ropień po ranie w nacięciu krocza, szczelina odbytu i zakrzepica brzeżna żył okołoodbytowych. Natomiast do chorób z zakresu proktologii występujących w wyniku urazu lub po porodzie należą niewydolność zwieraczy odbytniczych i przetoki odbytowo-pochwowe. W diagnostyce chorób proktologicznych wykorzystuje się przede wszystkim badania specjalistyczne, jakimi są anoskopia, rektoskopia i kolonoskopia. Anoskopia to badanie wykonywane z wykorzystaniem wziernika, dzięki temu badaniu możliwa jest ocena końcowego odcinka odbytnicy oraz kanału odbytu. Badanie rektoskopii jest zbliżone do badania anoskopii z tym wyjątkiem, że wziernikowanie jest głębsze, co pozwala na pobranie wycinków tkanek do badania histopatologicznego. Natomiast kolonoskopia to badanie wykonywane przy użyciu kolonoskopu, który wprowadza się przez odbyt. Badanie umożliwia ocenę stanu wnętrza jelita grubego i w razie potrzeby pobranie wycinków do dalszych badań.

 

W przypadku potrzeby skorzystania z wizyty u proktologa prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty konsultacyjnej ze specjalistą. W naszych placówkach medycznych jest możliwość skorzystania z usługi konsultacji proktologicznej z anoskopią lub rektoskopią oraz poddania się leczeniu szczeliny odbytu z wykorzystaniem botoxu lub leczeniu hemoroidów metodą podwiązki gumowej. Ponadto, nasi specjaliści z dziedziny proktologii wykonują skleroterapię hemoroidów oraz ich usuwanie w razie potrzeby. Przed podjęciem  decyzji o wykonaniu zabiegu z zakresu proktologii pacjent/ka musi zgłosić się do proktologa celem konsultacji. Zabiegi wykonywane są w naszych placówkach medycznych przez lekarza specjalistę i wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook