Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Refleksologia

Seksuologia

Urologia

Strefa spa

Zabiegi jednego dnia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia estetyczna

Medycyna estetyczna

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Laboratorium

Alergologia/Pulmonologia

Proktologia

USG dzieci i dorosłych

Reumatolog

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Wiadomości medyczne ze świata

Internista

Laryngolog/Otolaryngolog

Neurologia

Kardiolog

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Internista
Rola wody w organizmie

Rola wody w organizmie

Rola wody w organizmie

Woda jako niezbędny składnik potrzebny człowiekowi do życia. A wszystko dlatego, że woda jest składnikiem komórek znajdujących się w organizmie ludzkim. Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia nasz organizm może utrzymywać właściwą temperaturę ciała i prawidłowo funkcjonować. Woda w naszym organizmie ma wpływ zarówno na efektywność umysłową jak i efektywność fizyczną. Pełni w organizmie wiele funkcji: jest materiałem budulcowym komórek, czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesów metabolicznych, transportuje i rozpuszcza substancje odżywcze, reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową. Co więcej, pozwala pozbywać się toksyn z organizmu. U dorosłego człowieka woda stanowi około 60 % masy ciała, natomiast u dzieci w okresie noworodkowym i niemowlęcym może wynosić około 80 % masy ciała. Na zróżnicowaną ilość wody w organizmie ma wpływ płeć i wiek. Dzienne zapotrzebowanie wody w organizmie zależy od aktywności fizycznej organizmu i warunków środowiskowych, ilość oscyluje pomiędzy 1.5 , a 3 litrami wody.

 

Potrzeba ciągłego uzupełniania niedoboru wody wynika z tego, że ludzki organizm nie posiada rezerw wody, które mogłyby zostać uruchamiane w warunkach jej niedoboru. Woda w zależności od pochodzenia jest źródłem wielu składników mineralnych potrzebnych do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Do najbardziej powszechnie występujących składników mineralnych należą: magnez, sód, wapń, potas, żelazo. Woda ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego ponieważ dodaje energii, poprawia koncentrację, obniża poziom stresu, oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn. Ponadto, zapobiega odwodnieniu organizmu i nawilża organizm wpływając pozytywnie na cerę i spowalniając proces starzenia się.

 

Spożywanie niewłaściwej ilości wody może prowadzić do odwodnienia organizmu. Odwodnienie jest stanem, w którym organizm cierpi na niedobór wody. Wynika to ze spożywania zbyt małej ilości wody w stosunku do rzeczywistego zapotrzebowania organizmu w wodę. Pamiętajmy, że u osób starszych ryzyko odwodnienia zwiększa się ze względu na fakt zmniejszania się ilości wody w organizmie wraz z wiekiem. Odwodnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji osób starszych. O tym jak ważna jest woda dla naszego organizmu powinniśmy pamiętać zawsze, a w szczególności podczas upalnych dni i znaczącego wysiłku fizycznego. To właśnie podczas upalnych dni zwiększa się ryzyko osłabienia organizmu z powodu braku spożycia odpowiedniej ilości wody. Wśród najbardziej znanych oznak niedoboru wody w organizmie należą zaburzenie widzenia (zamęt przed oczami), zawroty głowy, bóle mięśniowe, anormalne bicie serca, utrata elastyczności skóry.

Nie zapominajmy o wyrabianiu nawyku picia wody u dzieci od najmłodszych lat, po to aby dokonywały właściwych wyborów pijąc wodę zamiast słodkich napojów.

 

Napisany przez www.medimedic.pl: 2018-06-18

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk Wrzeszcz

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk Wrzeszcz, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 15.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00
Sobota

08.00 - 12.00

Niedziela

 

08.00-12.00