Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Zabiegi pielęgniarskie
Spirometria badanie pojemności płuc

Spirometria badanie pojemności płuc

Badanie spirometryczne jest badaniem wykorzystywanym do zmierzenia objętości i pojemności płuc, a także do mierzenia przepływów powietrza w płucach. Badanie spirometryczne jest najważniejszym z badań czynnościowych układu oddechowego. Spirometria jest badaniem dokładnym i pozwala na obiektywną ocenę czynności płuc. W celu przeprowadzenia badania pacjent powinien przygotować się w następujący sposób: nie należy palić papierosów oraz spożywać alkoholu na minimum 4 godziny przed badaniem (najlepiej na dobę przed wykonaniem badania), zaleca się nie zakładać ubrań krępujących ruchy (co może utrudniać prawidłowe oddychanie), na 2 godziny przed badaniem spirometrycznym nie zaleca się spożywania obfitych posiłków. Dodatkowo na godzinę przed samym badaniem nie należy wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego.

Wskazaniami do wykonania badania są: zaburzenia w obrębie układu oddechowego - duszności, przewlekły i uporczywy kaszel, pogarszający się stan po wysiłku fizycznym; ocena przebiegu choroby, ocena skuteczności leczenia oraz kontrola w celu kwalifikacji do leczenia chirurgicznego - zabiegi torakochirurgiczne. Badanie spirometryczne wykonuje się także w celu oceny zdolności do wykonywania pewnych zawodów oraz oceny stopnia inwalidztwa. To badanie wykonywane jest często u osób cierpiących na astmę w celu kontroli skuteczności leczenia choroby i w celu rozpoznawania astmy. Przeciwskazaniami do wykonania badania tętniaki aorty, wczesny okres po operacji jamy brzusznej, klatki piersiowej i operacji okulistycznej.

Badanie spirometryczne wykonać można w naszej placówce Medi-Medic za niewielką opłatą, po wykonanym badaniu pacjent otrzymuje wydruk z przeprowadzonego badania. Badanie spirometryczne nie trwa długo i wykonywane jest w pozycji siedzącej. Podczas badania należy siedzieć prosto i się nie garbić w celu wykonania badania prawidłowo. W trakcie przebiegu badania należy słuchać i wykonywać polecenia lekarza specjalisty, który dba o prawidłowy przebieg badania spirometrycznego. Osoba badana musi objąć właściwie objąć wargami ustnik aparatu, którym wykonywane jest badanie. Największą trudność podczas badania sprawia pacjentom nabranie powietrza (głębokiego wdechu) oraz wydech, który musi być mocny i trwać najdłużej jak to jest możliwe. Wydmuchiwanie powietrza musi być jak najdłuższe pomimo uczucia, że nie mamy już w płucach więcej powietrza do wydmuchania. Dodatkowo od października bieżącego roku w naszej placówce przyjmować będzie alergolog, który w trakcie wizyty będzie wykonywał badanie spirometryczne.

Napisany przez www.medimedic.pl: 2018-09-03

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook