Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ortopeda/Traumatolog
Terapia Orthokine – Leczenie zmian zwyrodnieniowych

Terapia Orthokine – Leczenie zmian zwyrodnieniowych

Choroba zwyrodnieniowa stawów zwana również artrozą to najczęstsza choroba układu ruchu. W postępowaniu choroby dochodzi do przedwczesnego zużycia chrząstki stawowej, a w miarę upływu czasu również pozostałych elementów stawu – kości, ścięgien, więzadeł i błony maziowej. Artrozę można rozpoznać u ponad połowy osób po 40. roku życia, a niemal u co piątej osoby stwierdza się istotne ograniczenie sprawności z jej powodu. Odpowiednio wczesne rozpoznanie i leczenie odgrywa kluczową rolę w uniknięciu niesprawności.

 

Nowoczesne metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów to szansa dla osób, które borykają się z uciążliwym bólem stawów oraz kręgosłupa. Osoby te mogą poddać się innowacyjnej metodzie Orthokine, która została opracowana przez niemieckich naukowców i stosowana jest od 1998 roku.

Co to jest terapia Orthokine?

Orthokine jest nowoczesną metodą leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, urazów sportowych oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa. Terapia polega na podaniu pacjentowi białek ochronnych wytworzonych z jego własnej krwi. Dzięki temu terapia Orthokine jest nieoperacyjną, bezpieczną i popartą badaniami klinicznymi metodą leczenia. Dzięki metodzie Orthokine udaje się zmniejszyć lub wyeliminować całkowicie dolegliwości bólowe stawów, zwiększyć zakres ich ruchomości i komfort życia chorych.

Przebieg terapii Orthokine

W pierwszym etapie za pomocą specjalistycznych strzykawek zostaje pobrana krew pacjenta. Strzykawki zawierają odpowiednio spreparowane substancje kontaktowe, dzięki czemu ich konstrukcja powoduje, że określone komórki pobranej krwi są pobudzane do produkcji specyficznego białka przeciwzapalnego, które powstrzymuje proces zapalny. Otrzymana w ten sposób surowica jest następnie wstrzykiwana w chory staw pacjenta. Dzięki przeciwzapalnym własnościom białka proces chorobowy i postępujące niszczenie tkanek zostają spowolnione lub zatrzymane, co jest głównym celem leczenia.

Leczenie polega na serii zastrzyków do zmienionego chorobowo stawu w odpowiednich odstępach czasu. Czas utrzymania się efektów klinicznych terapii Orthokine wynosi zazwyczaj ponad dwa lata, natomiast niekiedy terapia pozwala zahamować zmiany degeneracyjne nawet na 10 lat.

Kto może poddać się terapii Orthokine?

Z terapii Orthokine mogą skorzystać zarówno sportowcy jak również osoby amatorsko uprawiające sport, a także wszyscy, których komfort życia upośledzają stany zwyrodnieniowe i zapalne stawów i kręgosłupa.

Terapia Orthokine stanowi szczególną szansę dla osób czekających na endoprotezę stawu lub pacjentów, dla których operacja jest obarczona wysokim ryzykiem. Niestety jej koszty nie są obecnie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Skuteczność terapii Orthokine

Skuteczność terapii Orthokine została sprawdzona klinicznie i potwierdzona naukowo w badaniach klinicznych. Metoda ta stanowi osiągnięcie ortopedii molekularnej i opiera się na dokładnej obserwacji pacjentów, wieloletnich badaniach, wynikach testów przedklinicznych i badań klinicznych, doświadczeniach lekarzy i analizie międzynarodowej specjalistycznej literatury.

Terapia Orthokine stosowana jest od 1998 roku w 488 ośrodkach na terenie całego świata. W sumie wykonano już prawie 483 tysiące wstrzyknięć surowicy. W Polsce terapia jest dostępna wyłącznie w wybranych licencjonowanych ośrodkach.

Napisany przez www.medimedic.pl: 2017-04-27

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook