Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia
Wkładka domaciczna Jaydess

Wkładka domaciczna Jaydess

Wkładka domaciczna Jaydess to środek antykoncepcyjny, którego działanie opiera się na umiarkowanym i stałym uwalnianiu hormonu z grupy progestagenów, a mianowicie lewonorgestrelu. Stosowany hormon jest syntetyczny i wykorzystuje się go także w innych hormonalnych środkach antykoncepcyjnych takich jak wkładka antykoncepcyjna Mirena. Jednakże wkładka domaciczna Jaydess znacząco różni się od środków antykoncepcyjnych o ogólnoustrojowym charakterze działania (tabletki, zastrzyki, implanty, plastry), ponieważ uwalnianie hormonów jest miejscowe, a dokładniej tylko w obrębie macicy. Dzięki takiemu działaniu do krwioobiegu pacjentki przedostają się wyłącznie znikome ilości hormonu. Korzystanie z wkładki antykoncepcyjnej ma wiele zalet, należą do nich między innymi: brak wpływu na aktywność seksualną pacjentki, brak wpływu na pokarm pacjentek karmiących piersią i najwyższa skuteczność tej metody antykoncepcyjnej. Ponadto, wkładkę domaciczną Jaydess mogą stosować kobiety, które w swoim życiu nie urodziły jeszcze dziecka. W przypadku założenia wkładki domacicznej Jaydess w ciągu 7 dni od pierwszego dnia miesiączki, zapewnia ona natychmiastową ochronę przed ciążą.

Przed podjęciem decyzji o założeniu wkładki antykoncepcyjnej Jaydess pacjentka musi zgłosić się do ginekologa celem konsultacji i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do stosowania tego typu środka antykoncepcyjnego. Założenie wkładki antykoncepcyjnej Jaydess wykonywane jest w naszych placówkach medycznych przez dr n. med. Piotra Kwiecińskiego i wykwalifikowaną kadrę medyczną. W przypadku zainteresowania zabiegiem prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty konsultacyjnej. Przeciwwskazaniami do założenia wkładki antykoncepcyjnej Jaydess są: podejrzenie o ciąży, ciąża, ostre lub powracające bóle miednicy, niezdiagnozowane krwawienia z pochwy, ostre zapalenie szyjki macicy, zapalenie pochwy i nowotwór złośliwy trzonu lub szyjki macicy.

Zabieg założenia wkładki domacicznej Jaydess jest stosunkowo krótki, natomiast dyskomfort, jaki może się z tym wiązać jest minimalny. Wkładka Jaydess wykonana jest z elastycznego polimeru i ma kształt litery „T”. Założenie wkładki odbywa się przy użyciu specjalnego aplikatora i po założeniu jej obecność w macicy jest absolutnie nieodczuwalna (wkładka ma zaledwie 3 centymetry długości). Działanie wkładki polega na zmianie struktury błony śluzowej macicy, zapobiegając zagnieżdżeniu się ewentualnej zapłodnionej komórki w ścianie macicy. Wkładka antykoncepcyjna Jaydess zapewnia pacjentce do 3 lat skutecznego działania, jej skuteczność mierzy się przy użyciu specjalnego wskaźnika Pearla. Na podstawie wskaźnika Pearla skuteczność wkładki Jaydess oceniono na blisko 0.1, co oznacza, że działanie antykoncepcyjne jest niemal stuprocentowe.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook