W Centrum medycznym MEDI-MEDIC w Kolbudach mamy dla Państwa szeroki zakres usług pielęgniarskich.
Współpracujemy z wykwalifikowanym personelem medycznym, który wykona różnego rodzaju usługi np. KTG, EKG, iniekcję podskórną lub dożylną, i wiele innych.
OFERTA USŁUG PIELĘGNIARSKICH:
- Pomiar podstawowych parametrów życiowych (ciśnienie i tętno)
- Oznaczenie glikemii za pomocą glukometru
- Pomiar masy ciała oraz wskaźnika BMI
- Iniekcja podskórna / śródskórna / dożylna (cena zawiera sprzęt, natomiast leki zapewnia pacjent)
- Iniekcja domięśniowa witamina B12
- KTG
- EKG
- Wykonanie opatrunku małego (opatrunki specjalistyczne i leki zapewnia pacjent)
- Wykonanie opatrunku dużego (opatrunki specjalistyczne i leki zapewnia pacjent)
- Założenie holtera ciśnieniowego
- Spirometria
- KTG płodu (kardiotokografia) to badanie, które pozwala monitorować czynność serca płodu oraz skurcze mięśnia macicy. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, badanie wykonywane jest pod sam jej koniec i w czasie porodu. Jeśli jednak jest to ciążamnoga lub zagrożona– KTG można wykonać od 28. tygodnia (w wyjątkowych sytuacjach od 26. tygodnia).
- Spirometria - badanie pojemności płuc. Badanie to jest bezinwazyjne i bezbolesne. Pacjent do tego badania nie musi się w żaden sposób przygotowywać. Taki rodzaj badania powinien wykonać każdy nałogowy palacz papierosów, oraz osoby z częstym kaszlem i dusznościami (bez względu na to czy są palaczami). Lekarze zalecają aby rutynową spirometrię wykonywać minimum raz na dwa lat.
- Holter ciśnieniowy – popularne badanie wykorzystywane w diagnozowaniu chorób serca. Badanie to polega na 24-godzinnej rejestracji ciśnienia tętniczego (pomiar jest automatyczny). Po założeniu holtera ciśnieniowego, pomiary są dokonywane co 15 minut w ciągu dnia, a co 30 w nocy. Wówczas mankiet holtera ciśnieniowego na ramieniu automatycznie wypełnia się powietrzem na kilkadziesiąt sekund.
- EKG (elektrokardiografia) - Badanie to pomaga w wykryciu chorób serca takich jak: zawał, zaburzenia rytmu serca, niedokrwienie mięśnia sercowego, arytmię i wiele innych. Zapis badania należy konsultować z lekarzem kardiologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu. Po 40 roku życia elektrokardiogram trzeba wykonywać regularnie co rok lub maksymalnie co dwa lata. Całkowity czas trwania badania , włącznie z przygotowaniem się do niego pacjenta i z podłączeniem przez pielęgniarkę elektrod, wynosi zwykle około 10 minut.
- Pomiar masy ciała BMI - to szybka i wygodna metoda obliczenia wskaźnika masy ciała. Współczynnik ten jest wykorzystywany do okreśelnia występowania otyłości, a także oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała. Za pomocą BMI dowiesz się czy Twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa
- Witamina B12 - Iniekcja domięśniowa
Normy:
- poniżej 16 → wygłodzenie
- od 16 do 16,99 → wychudzenie
- od 17 do 18,49 → niedowaga
- od 18,5 do 24,99 → waga prawidłowa
- od 25 do 29,99 → nadwaga
- od 30 do 34,99 → otyłość I stopnia
- od 35 do 39,99 → otyłość II stopnia (tzw. Kliniczna)
- od 40 wzwyż → otyłość III stopnia