Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Andropauza

Zabiegi jednego dnia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ginekologia estetyczna

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Bary kroplówkowe

Refleksologia

Urologia

Strefa spa

Zabiegi pielęgniarskie

Medycyna estetyczna

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Laboratorium

Alergologia/Pulmonologia

Proktologia

USG dzieci i dorosłych

Ortopeda/Traumatolog

Reumatolog

Dermatologia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Wiadomości medyczne ze świata

Internista

Laryngolog/Otolaryngolog

Neurologia

Kardiolog

Pediatria

Ginekologia estetyczna
Zwiększenie objętości warg sromowych większych

Zwiększenie objętości warg sromowych większych

Zwiększenie objętości warg sromowych większych jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej i ma na celu zwiększenie objętości, wymodelowanie oraz rewitalizację warg sromowych większych. Warto wiedzieć, że zbyt małe wargi sromowe większe mogą być niewystarczającą ochroną warg sromowych mniejszych i kanału rodnego, co może prowadzić do częstych infekcji, otarć, bólu oraz urazów. W związku z tym zabieg nie służy tylko i wyłącznie estetyce okolic intymnych, ale również ochronie głębiej położonych narządów płciowych. Zabieg zwiększenia objętości warg sromowych większych jest skierowany do kobiet, które chcą zmiany wyglądu swoich okolic intymnych, zwiększenia warg sromowych większych, zmiany w wiotkości skóry warg sromowych większych. Zabieg skierowany jest również do Pań będących w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym, które utraciły objętość tkanki okolic intymnych z powodu spadku wagi ciała lub/i zaniku tkanki wywołanego procesem starzenia się. Wśród pozostałych wskazań do wykonania zabiegu zwiększenia objętości warg sromowych większych jest hipotrofia, atrofia, duży wzgórek łonowy, zmiana w budowie i rozluźnienie blizn powstałych w wyniku nacięcia krocza podczas porodu, sucha skóra warg sromowych i/lub łechtaczki.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu zwiększenia objętości warg sromowych większych pacjentka musi zgłosić się do ginekologa celem konsultacji. Zabieg zwiększenia objętości warg sromowych większych wykonywany jest w naszych placówkach medycznych przez dr n. med. Piotra Kwiecińskiego i wykwalifikowaną kadrę medyczną. W przypadku zainteresowania zabiegiem prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty konsultacyjnej. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są infekcje intymne, stany zapalne okolic poddawanych zabiegowi i ciąża.

zwiększenie objętości warg sromowych

Do zwiększenia objętości warg sromowych większych wykorzystywany jest specjalny preparat na bazie kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się w okolice zabiegową. Dzięki temu, że preparat stosowany do zwiększenia objętości warg sromowych jest na bazie kwasu hialuronowego to powoduje on nawadnianie śluzówki i skóry, a także stymuluje fibroblasty do produkcji młodego kolagenu. W związku z tym dochodzi do zwiększenia objętości, odmłodzenia i wymodelowania warg sromowych większych.

Zabieg zwiększenia objętości warg sromowych większych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i czas jego trwania wynosi średnio 30 minut. W większości przypadków cały zabieg przebiega bezboleśnie. Zwiększenie objętości warg sromowych większych jest zabiegiem małoinwazyjnym i dzięki temu pacjentka może wrócić do codziennych czynności zaraz po zabiegu. Zaleca się pacjentkom abstynencję seksualną przez 48 godzin po wykonaniu zabiegu. Po zabiegu pacjentki mogą oczekiwać następujących efektów: zwiększenie objętości warg sromowych większych, wymodelowanie kształtu warg sromowych większych oraz zmianę w napięciu skóry okolicy poddanej zabiegowi.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk Wrzeszcz

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk Wrzeszcz, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 15.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00