Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Refleksologia
Refleksologia

Refleksologia

Początki refleksologii obecnie znanej miały miejsce w latach 30. XX wieku, kiedy zostały rozpropagowane przez amerykańską fizjoterapeutkę Eunice Ingham. Refleksologia i jej założenia opierają się na teorii stref, które dzielą ciało człowieka na wybrane strefy. Na tej podstawie ciało ludzkie dzieli się na pięć stref, które określane są również mianem zon biegnących pionowo od stóp do głowy, na stronę prawą i lewą. Refleksologia opiera się na samoleczeniu wynikającym z uciskania oraz masowania określonych miejsc na twarzy, głowie, dłoniach, rękach i stopach wywołując pobudzenie organizmu do unormowania zaburzanych funkcji danych organów. Refleksologia cechuje się niezwykłą metodą poruszania się kciukiem oraz pozostałymi palcami z równomierną siłą ucisku po refleksach głowy, twarzy, uszu, dłoni, rąk i stóp. Warto wiedzieć, że refleksologia ma pozytywny wpływ zarówno na poprawę stanu fizycznego, jak i psychicznego organizmu.

 

Zabiegi refleksologii zalecane są w następujących przypadkach: stany lękowe, wystąpienie chorób nerwu twarzy, depresja, przemęczenie psychofizyczne, problemy z koncentracją i pamięcią, nadmierna nerwowość, jako metoda łagodzenia bólu i poprawy kondycji psychofizycznej u osób nieuleczalnie chorych, ból głowy, migrena, ból i zapalenie mięśni oraz stawów, problemy z kręgosłupem, choroby z uszkodzeniem neurologicznym i przy pojawieniu się stanu wypalenia zawodowego. W przypadku zainteresowania zabiegiem refleksologii prosimy o skontaktowanie się z rejestracją naszych placówek medycznych celem umówienia wizyty. Przeciwwskazaniami do skorzystania z zabiegu refleksologii są ostre stany wymagające leczenia operacyjnego, stany bezpośrednio przed i po leczeniu operacyjnym (zabiegi chirurgiczne), stany pourazowe jak złamania kończyn, świeże rany, zagrożona ciąża, ciężkie choroby zakaźne i grzybica stóp w przypadku osób zainteresowanych refleksologią stóp. Ponadto, osobom oczekującym na przeszczep narządów i po przeszczepie zabrania się korzystać z zabiegu refleksologii.

Zabiegi refleksologii są metodą nieinwazyjną i w związku z tym nie są w żaden sposób szkodliwe ze względu na swoją uniwersalność. Refleksologia jest terapią rozpoznającą w każdym przypadku indywidualne potrzeby pacjenta, przystosowując się do jego aktualnego stanu zdrowia. Zabiegi odbywają się w pozycji leżącej w specjalnie przystosowanej przestrzeni mającej zapewnić jak najlepszą atmosferę. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego refleksologa, który podczas zabiegu stosuje wyłącznie profesjonalne i naturalne kosmetyki. W celu bliższego zapoznania się z przebiegiem tego typu zabiegu oraz jego efektami polecamy zapoznać się z profilem naszego centrum medycznego na Facebooku, gdzie znajdą Państwo zdjęcia oraz filmiki na ten temat. Ponadto, dodatkowe informacje na temat zabiegu refleksologii można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasi specjaliści”.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook