Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Zabiegi jednego dnia
Lipofiling

Lipofiling

Lipofilling jest stosunkowo nowym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej. Ten zabieg stosuje się do poprawy konturu twarzy, redukcji zmarszczek szczególnie w okolicach ust i oczu, wypełnienia zapadniętych policzków, poprawy asymetrii twarzy, powiększania ust i poprawy krągłości pośladków. Ponadto, dzięki tej metodzie można poprawić krągłość piersi po okresie ciąży i karmieniu, powiększyć piersi, odbudować naturalną tkankę po usunięciu implantów. Zabieg wykorzystywany jest także w celu rekonstrukcji piersi po mastektomii. Lipofilling polega na poprawie wyglądu różnych części ciała, stosując wypełnienie własną tkanką tłuszczową, dlatego jest świetną naturalną alternatywą dla innych sztucznych wypełniaczy i  implantów. Pobrana od pacjenta tkanka tłuszczowa pochodzi zazwyczaj z okolic brzucha, wewnętrznej strony ud i kolan. Pobrany materiał jest specjalnie przygotowywany przy użyciu wirówki dokonującej separacji tkanki tłuszczowej. Wykorzystanie tego sprzętu medycznego pozwala na oddzielenie najbardziej wartościowych komórek od pozostałych elementów. Procedura mechanicznego pobierania tkanki tłuszczowej często przeprowadzana jest wraz z zabiegiem liposukcji, zapewniając kompleksowe działanie i jednoczesne modelowanie sylwetki.

 

Lipofilling charakteryzuje się niską inwazyjnością, a co za tym idzie wysokim poziomem bezpieczeństwa i niewielką szansą na wystąpienie powikłań. Ponadto, jest to zabieg, dzięki któremu pacjenci mogą cieszyć się naturalnym efektem wypełnienia i krótkim okresem rekonwalescencji.  Czas trwania całej procedury nie jest długi, ponieważ lipofilling należy do kategorii zabiegów jednego dnia i w związku z tym pacjent nie wymaga hospitalizacji. W dodatku minimalistyczne nacięcia wykonane celem pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu się już po kilku dniach. Po zabiegu lipofillingu można oczekiwać następujących efektów: poprawy jędrności skóry (staje się ona zdecydowanie bardziej gładka), podniesienia się poziomu nawilżenia skóry i rewitalizacji. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu można go łączyć z innymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej. Z zabiegów lipofillingu i liposukcji można skorzystać w naszych placówkach medycznych po uprzednim kontakcie telefonicznym lub osobistym z rejestracją celem ustalenia terminu konsultacji przed zabiegiem.

 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby serca, stany zapalne, cukrzyca i nowotwory. Po zabiegu zaleca się pacjentom ograniczyć, a najlepiej zrezygnować ze wszelkiego wysiłku fizycznego przez tydzień oraz zrezygnować z zażywania gorących kąpieli, korzystania z basenów i saun przez okres dwóch tygodni. Celem uzyskania optymalnego rezultatu zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w odstępie sześciu do dwunastu miesięcy.

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne

83-050 Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262 Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 17.00