Ginekologia estetyczna - efekty

Vademecum Medyczne

Vademecum Medyczne
Otwórz menu Menu

Terapia osoczem bogatopłytkowym rany po cięciu cesarskim

Alergologia/Pulmonologia

Andropauza

Bary kroplówkowe

Dermatologia

Diagnostyka płodności badanie nasienia

Dietetyk

Endokrynolog

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Internista

Kardiolog

Laboratorium

Laryngolog/Otolaryngolog

Medycyna estetyczna

Neurologia

Nowoczesne zabiegi w ortopedii

Ortopeda/Traumatolog

Pediatria

Proktologia

Refleksologia

Rehabilitacja, Fizykoterapia

Reumatolog

Seksuologia

Strefa spa

USG dzieci i dorosłych

Urologia

Wiadomości medyczne ze świata

Zabiegi jednego dnia

Zabiegi pielęgniarskie

Ginekologia
Chlamydioza

Chlamydioza

Chlamydioza jest jedną z najczęściej przenoszonych drogą płciową chorób. Chlamydioza to infekcja wywołana przez bakterię o nazwie Chlamydia trachomatis. W zależności od typu serologicznego bakterii (Chlamydia trachomatis) może być przyczyną endemicznego zapalenia spojówek (jaglicy), ziarnicy wenerycznej pachwin, zakażenia dolnych odcinków dróg moczowo-płciowych, odbytu i gardła. Zakażenie wywołane przez Chlamydia trachomatis najczęściej przebiega pod postacią zapalenia cewki moczowej zarówno u kobiet jak i u mężczyzn oraz zapalenia szyjki macicy u kobiet. Choroba przenoszona jest podczas współżycia seksualnego, seksu oralnego oraz analnego.

W wielu przypadkach przebieg infekcji jest bezobjawowy lub objawy są ledwie zauważalne, co utrudnia leczenie. Z tego powodu szczególnie u kobiet pojawia się problem, że dowiadują się o infekcji wywołanej przez bakterię Chlamydia trachomatis dopiero, kiedy dochodzi do powikłań. Do czynników zwiększających ryzyko chlamydiozy należą: współżycie bez użycia zabezpieczenia (prezerwatywy), młody wiek (do 25 roku życia), uprawianie seksu oralnego lub/i analnego, duża ilość partnerów seksualnych oraz przebyte w przeszłości choroby weneryczne. Najczęściej do zakażenia dochodzi wśród osób młodych między 15 a 24 rokiem życia, ze względu na liczną ilość partnerów seksualnych i niestosowanie prezerwatywy podczas współżycia.

W przypadku podejrzenia chlamydiozy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty, ponieważ nieleczona lub niewłaściwie leczona infekcja może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Do powikłań u mężczyzn należą: zapalenie nadjądrzy, nieco rzadziej do zapalenia gruczołu krokowego, odbytnicy. Natomiast u kobiet nieleczona chlamydioza może prowadzić między innymi do zapalenia błony śluzowej macicy, przydatków oraz być przyczyną niepłodności.

Bardzo ważne jest wczesne wykrycie infekcji u kobiet będących w ciąży oraz planujących poczęcie w niedalekim terminie, ponieważ obecność chlamydii powoduje wzrost ryzyka wystąpienia ciąży pozamacicznej oraz porodu przedwczesnego. W naszej placówce Medi-Medic można wykonać badania laboratoryjne, które ułatwia wykryć Chlamydiozę. Objawami tej infekcji są między innymi pieczenie podczas oddawania moczu, swędzenie, ból i obrzęk jąder u mężczyzn, ból podczas współżycia seksualnego, krwawienie po stosunku, krwawienie z pochwy, ból w okolicach podbrzusza, ból stawów. Należy pamiętać, że osoba będąca nosicielem chlamydii może zakażać swoich partnerów od chwili infekcji do momentu pełnego wyleczenia. W związku z tym osoby, u których infekcja zostanie wykryta i rozpoczęto leczenie antybiotykami, powinny zrezygnować ze współżycia do pełnego wyleczenia. Terapia antybiotykowa w przypadku tego zakażenia trwa zazwyczaj 7 dni.

 

Napisany przez www.medimedic.pl: 2018-09-10

Kolbudy

Medi-Medic Centrum Medyczne 

83-050, Kolbudy, ul. Przedszkolna 46

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 501 866 393

rejestracja@medimedic.pl

 

Godziny otwarcia:  
Poniedziałek 07.00 - 20.00
Wtorek 07.00 - 20.00
Środa 07.00 - 20.00
Czwartek 07.00 - 20.00
Piątek 07.00 - 20.00
Sobota 08.00 - 11.30

Gdańsk

Medi-Medic Centrum Medyczne

80-262, Gdańsk, ul. Staszica 6/2

Województwo Pomorskie

58 682 65 73 533 375 037

rejestracjagdansk@medimedic.pl

Godziny otwarcia:   
Poniedziałek 07.00 - 19.00
Wtorek 09.00 - 17.00
Środa 07.00 - 15.00
Czwartek 09.00 - 17.00
Piątek 07.00 - 15.00

 

Facebook
Facebook